Burdasınız
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler > Arçelik 9123 YCM Çamaşır Makinesi

Arçelik 9123 YCM Çamaşır Makinesi

Öncelikle herkese merhaba.

Bugün sizlere Arçelik 9123 YCM Çamaşır makinesini inceleyecegiz

Çamaşır makinesi alacak olanlara faydalı bir yazı olacağını düşünüyoruz.

Arçelik’in 9 kg kategorisinde ürüttigi 1200 devirli 16 programlı modelidir

9 kg çamaşır makinesi denildiğinde ve makinenin kazanını gördüğümüzde aklımıza ilk gelen şey makinenin ağzına kadar doldurulup başlatmamız.

Bu bizim yaptığımız en büyük yanlış ve bu yanlıştan sonra doğacak olan sorunları size bir kaç maddeyle açıklayalım

  1. Elbiselerin deforme olması (yırtılması) en çokta özene bözene aldığınız perdelerde olur.
  2. elbiselerin kirli çıkması ve lekelerin elbiseye daha çok sinmesi buda sonradan lekenin çıkmasını bir hayli zorlaştırır.
  3. makineden çamaşırları çıkarttığımızda makineye koymuş olduğumuz deterjanın hala çamaşırların üstünde kalması.
  4. Sonuncusu ve en Önemlisi bir kaç ay içinde makineden bir helikopter sesi gibi ses gelmesi buda makinenin kazanının ömrünü tükettiği anlamına gelir.

Bizim tavsiyemiz çamaşırları makinenin içine atarken kazanın tam doldurulmaması buda şöyle bir ölçü ile sağlayabilirsiniz. Kazanın içine koyduğunuz çamaşırların ve kazanın üst kısmı arasında 5 parmak veya 7-8 cm kadar boşluk kalması bu sayede makinemiz hem çamaşırı daha temiz yıkar hemde elbiselerin yıpranmasını (yırtılmasının) önüne geçer ve bu sayede makinemizi uzun yıllar boyunca daha sağlıklı çalışmasını sağlarız.

Konu başında anlattığımız modelin çok pratik ve kullanışlı bir programı var,

Hızlı 14” Dakikada yıkama programı. Bu programı her çamaşırda kullanmanızı tavsiye etmiyoruz çünkü inatçı lekeler bu programda çıkmaz.

Bu program az kirli ve lekesiz pamuklu giysileri kısa sürede kullanmak için kullanabilirsiniz. Hızlı yıkama programı seçildiğinde program süresi 14” Dakikaya kadar kısaltılabilir. Hız yıkama programı seçildiğinde maksimum 2 kg çamaşır yıkanmalıdır. Yaz aylarında günlük giydiğimiz kıyafetleri seri ve pratik bir şekilde yıkaya biliriz.

1200 Devirli olması çamaşırların 1000 devirli makinelere oranla daha kuru çıkmasını sağlar.

Hijyen+ Programı. Bu program yüksek sıcaklıkta yoğun yıkama ile anti alerjik ve hijyen istenen (bebek kıyafetleri, çarşaf, nevresim, iç çamaşırı, v.b. pamuklu) çamaşırlarınız için kullanabileceğiniz uzun süreli bir programdır. Daha uzun ısıtma süresi ve ilave bir durulama sayesinde yüksek hijyen sağlar.

Karma Programı. Pamuklu ve sentetik çamaşırları ayırmadan, bir arada yıkamak için kullanılır.

Gömlek Programı. Bu program, pamuklu, sentetik, ve sentetik karışımlı gömlekleri bir arada yıkamak için kullanılır. Hızlı yıkama fonksiyonu seçildiğinde Ön işlem algoritması çalışır. Ön işlem kimyasalını giysilerinize ya direkt uygulayın yada ana yıkama gözünden su alınmaya başladığında deterjan ile birlikte ekleyin. Böylece çok daha kısa sürede, normal yıkama ile aynı etkinlikte yıkama elde edilir. Gömleklerimizin ömrü uzar.

Perde programı. Tül ve perdelerinizi yıkamak için bu programı kullanabilirsiniz. Tül, delikli yapısı nedeni ile çok köpürdüğü için ana yıkama gözüne az miktarda deterjan koyun. programdaki özel sıkma profili sayesinde tül ve perdelerin daha az kırışmasını sağlar. perdelerinizi hasar görmemesi adına belirtilen kapasitenin üzerinde perde yıkamayın.

Yorgan programı. makinede yıkanabilir etiketi alan elyaf yorganlarınızı yıkamak için kullanın. Makineye ve yorgana zarar vermemek için yorganı doğru yüklediğinizi kontrol edin. makineye yüklemeden önce yorganın üzerindeki nevresimi çıkartın. yorganı ikiye katladıktan sonra makineye yükleyin. yorganın makine içinde körükle mümkün olduğu kadar temas etmeyecek şekilde yerleştirilmesine dikkat ediniz. Bu programı kullanırken bilmemiz gereken önemli not 1 adet çift kişilik elyaf yorgandan (200×200 cm) fazlasını yükleyin. Pamuklu malzeme içeren yorgan, yatık v.b. eşyalarınızı yıkamayın.

UYARI: Makinede, yorgan dışındaki halı, kilim, yolluk v.b. eşyaları yıkamayın. Makinenizde kalıcı hasarlar meydana gelir.

Makinede çok faydalı bir program daha var kazan temizleme programı. Bu program kazanın temizlenmesi ve gerekli hijyenin sağlanması için belli bir sıklıkta (1-2 ayda bir) çalıştırın. programı, kesinlikle çamaşırsız ve makine boşken   çalıştırın. Daha verimli bir sonuç elde etmek için, ”2” no’lu deterjan gözüne çamaşır makinelerine uygun toz kireç çözücü koyun. Program sona erdikten sonra yükleme kapağını aralık bırakarak makinenin içinin kurumasını sağlayın.

Makinede başlıca faydalı ve kullanışlı özellikler bunlar. Bu makine modelini alacak olan müşterilerimize faydalı bir yazı olacağını düşünüyoruz. keyifli alışverişler bir dahaki inceleme ve kampanya yazılarında görüşmek üzere hoşça kalın.

 

Bir Cevap Yazın

Top